Serwis Informacyjny Polskiego Prawa sp. z o.o.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W ostatnim czasie do kancelarii dociera coraz więcej sygnałów o wątpliwych praktykach pewnej spółki z Krakowa. Chodzi konkretnie o Serwis Informacyjny Polskiego Prawa sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy Al. 29 Listopada 130, KRS: 0000644588, NIP: 6783163335. Zgodnie z informacją widniejącą w publicznie dostępnym KRS, prezesem zarządu opisywanej spółki jest Dariusz Aleksander Rząsa. Spółka posiada swój fanpage na Facebooku, jednak nie jest on aktualizowany od czerwca 2023 r. Strona internetowa spółki również nie jest obecnie aktywna.

Faktura VAT za niezamówione usługi

Klienci zwracający się w tej sprawie do naszej kancelarii wskazują, że otrzymali od spółki fakturę na kwoty rzędu 2000 zł za usługę, której nigdy nie zamawiali. Z ich relacji wynika również, że do pierwszego kontaktu ze spółką doszło za pośrednictwem telefonu. Pewnego dnia po prostu otrzymali telefon od telemarketera, który złożył im propozycję darmowego, czternastodniowego dostępu do portalu. Nie było tutaj mowy o jakiejkolwiek subskrypcji, czy płatnej usłudze. Mimo to, po kilku tygodniach otrzymali od spółki fakturę, a w razie braku zapłaty – wezwanie do jej uregulowania.

Serwis Informacyjny Polskiego Prawa – czy zapłacić fakturę?

Na to pytanie nie sposób udzielić ogólnej i jednoznacznej odpowiedzi. Na ten moment nie dysponujemy kompletem informacji i dokumentów. Z pewnością zalecamy jednak rozwagę. Bazując na dotychczasowych relacjach klientów, nie można wykluczyć, że roszczenia spółki są bezpodstawne. Niemniej, każdą sprawę należy zbadać indywidualnie, aby nie narażać się na potencjalne koszty przegranego procesu.

Serwis Informacyjny Polskiego Prawa – opinie

O ile kancelaria na ten moment nie przedstawia jednoznacznego stanowiska co do praktyk opisywanej spółki, to warto zwrócić uwagę na powszechnie dostępne informacje. Opinie na wizytówce Google spółki są… no cóż, wymowne i wyjątkowo jednolite.

 

Sytuacja wygląda już znacznie lepiej na portalu gowork. Trzeba jednak pamiętać, że po wykupieniu odpowiedniego abonamentu na tym portalu, możliwe jest kasowanie nieprzychylnych opinii.

Serwis Informacyjny Polskiego Prawa – kancelaria

Jeśli masz wątpliwości związane z zasadnością roszczeń opisywanej spółki, napisz do nas maila – kontakt@kancelariahojda.pl

Przeanalizujemy Twoją sprawę i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

r. pr. Karol Hojda

r. pr. Karol Hojda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Blog Kancelarii Radcy Prawnego Karola Hojdy

Na naszym blogu znajdziesz treści dotyczące prawa cywilnego, kontraktowego, gospodarczego, karnego, wykroczeń i odszkodowań.

Ostatnie wpisy

Dołącz do
Newslettera

Kategorie wpisów

Zgłoś sprawę: